Öne Çıkanlar aa Gıda eğitim kefir hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

Tarım ve hayvancılıkla ilgili sivil toplum örgütleri aylardır başkana ulaşamıyor
Denizli'de 9 tarım ve hayvancılıkla ilgili sivil toplum örgütü bir araya gelerek kurdukları Denizli Tarım ve Hayvancılık Platformu aylardır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan randevu alamıyor. Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenleyen platforma üye sivil toplum örgütü başkanları adına konuşan Denizli Tarım ve Hayvancılık Platformu Sözcüsü Mehmet Ali Uzakgider, Denizli’nin büyükşehir olmasının ardından Pamukkale ve Merkezefendi mahallelerinde hayvancılığa kısıtlama getirildiğini, bunu çözmek için çalışma yaptıklarını söyledi. Sorunlarını anlatmak için yeni seçilen Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’dan 14 Mayıs'tan bu yana randevu istemelerine rağmen alamadıklarını belirten Uzakgider, “Olumlu bir cevap alamadık. Bizlerde platform olarak istediğimiz hususları basın açıklamasıyla duyurmak istedik.” dedi.

Denizli’de 376 bin 738 hektarlık alanda her türlü bitkisel, 250 bin büyükbaş, 600 bin küçükbaş, 3,5 milyon kanatlı 90 bin kovan arı, 28 su ürünleri işletmesi ile hayvansal üretim yapılabildiğini vurgulayan Uzakgider, “Denizli Büyükşehir Belediyesi artık ilimizin en ücra köyüne kadar sorumludur. Belediye bünyesinde Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı kurulmalıdır.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı