Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın sel madurları destekleme

Bu haber kez okundu.

Tarım Zirvesi, bölgenin tarımsal avantaj ve dezavantajlarının ortaya çıkardı
Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Manisa'da gerçekleştirilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Zirvesi’nde beklentinin üzerinde yarar sağlayacak çalışmalar yapıldığını söyledi. Vali Savaş, zirveden çıkarılan sonuçların izlenmesinin ve zirvenin devamının çok önemli olduğunu kaydetti.

    Manisa'da 3 gündür süren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Zirvesi, Anemon Otel'de düzenlenen törenle sona erdi. Manisa Valisi Savaş, törende yaptığı konuşmada, zirvenin, bölgenin tarımsal avantaj ve dezavantajlarının ortaya çıkardığını ve hazırlanacak eylem planına yön vereceğini kaydetti. Zirvede tatmin edici değil, beklentinin üzerinde yarar sunacak olan çalışmalar yapıldığını dile getiren Savaş, ilk kez gerçekleştirilen zirvede varılan sonuçların belli dönem içerisinde izlenmesi, gözden geçirilmesi gerektiğini, bunun da ikinci zirvenin yapılmasının gerekliliğini ortaya koyduğunu ifade etti.

    Bilimsel yaklaşım ile devam edilecekse, en iyi izleme dönemi planlanarak ikinci toplantı için bugünden çalışmalara başlamak gerektiğini aktaran Savaş,”Tarımsal veya tarıma dayalı sanayide ürün işlemede önemli bir merkez olan Manisa, bu özelliği dolayısıyla dünya nüfusuna hitap eden bir ilimiz. Zirve ile Türkiye ve ürünlerimizi ihraç ettiğimiz dünya nüfusuna yönelik bir faaliyette bulunuyoruz. Bunun bilincinde olmak gerekiyor.” dedi.

    Manisa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Çebi de 1. Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık Zirvesi'nin gıda tarım ve hayvancılık sektörünün önemli karar vericileri olan üretici birlikleri ve kooperatifleri, ziraat ve ticaret odaları, ticaret borsaları, meslek örgütleri, akademisyenler, önder çiftçiler, yerel yönetim yetkilileri ile bakanlık temsilcilerini bir araya getirdiğini, 5 farklı alanda yapılan 32 çalışmanın uzun vadeli strateji belgesine ışık tutacağını bildirdi. Konuşmaların ardından zirveye katkıları olanlara teşekkür plaketi verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı