Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi eğitim tarım mikado kayısı abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Tarımcılar bu defa kan bağışında bulundu
Türk Kızılayı'nın Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde düzenlediği ‘Kan bağışı kampanyası’ büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Kan bağış kampanyasına İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Çelik başta olmak üzere müdür yardımcıları ve kurum personeli katıldı.

Türk Kızılay Organizatör olarak görev yapan Burak Ümit yaptığı değerlendirmede Türkiye’de lösemi, talesemi ve onkoloji hastalarının düzenli olarak kana ihtiyaç duyduğuna dikkat çekerek, “Bizde Kızılay olarak ihtiyaç duyulan bu kanı karşılayabilmek adına, okullar, camiler, fabrikalar gibi insanların kalabalık olduğu yerlerde kan bağış kampanyalarını gerçekleştiriyoruz. Bu hastalıklar dışında acil durumlar (kazalar, ameliyatlar, organ nakilleri gibi) içinde kana ihtiyaç duyuluyor.” dedi.

Bir kimsenin kana ihtiyaç duymayacağı garantisinin olmadığının altını çizen Ümit, “Yakınlarımızın veya başka kişilerin başına bir şey gelebilir düşüncesi ile düzenli olarak kan bağışı yapmalıyız. Ülkemizde kana olan ihtiyaç gün be gün artıyor. Kan verme bilincini ve kan bağışlayan kişi sayısını arttırmamız gerekiyor.” şeklide anlattı.

Küçük bahanelerin büyük iyiliklere engel olmamasını dileyen Burak Ümit, iğne korkusu ve zamansızlık gibi nedenlerle hayat kurtarmaya engel olunmaması gerektiğini sözlerine ekledi. İl müdürlüğü çalışanlarının katılımı ile önemli bir kan bağışında bulunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi