Öne Çıkanlar gtb çit mazı fidanı dikimi oya ağacı fidanı manisa kırsal kalkınma yatırımları

Bu haber kez okundu.

Tarımda kuraklık tehdidi
Malatya Battalgazi Sulama Birliği Başkanı Cebrail Kabadayı, kuraklık nedeniyle barajlarda su seviyesinin düştüğünü çiftçilerin tarım arazilerini sulamak için su bulmakta zorlandığını söyledi.

Cebrail Kabadayı, bölgede ve Malatya’da bu yıl yağış oranının azaldığını belirtti. Bu nedenle kısmi kuraklık yaşandığını bildiren Kabadayı, önceki yıllara oranla ildeki barajlarda su seviyesinin oldukça düştüğünü ifade etti. Sulama sıkıntısına çözüm yolları araştırılmasını isteyen Kabadayı, şöyle devam etti: “Çiftçimiz ve köylümüz ciddi manada sulama sıkıntısı yaşıyor. Sulama birliği olarak bazı konular bizi aşıyor. Bu konuda halkımız için yetkililerden destek bekliyoruz. Bu sıkıntı hepimizin ortak sıkıntısıdır ve bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır. Sıkıntının minimum düzeye indirilmesi için gerekli önlemler alınmalıdır.”

Vatandaşlara da su kaynaklarını tasarruflu kullanmalarını tavsiye eden Kabadayı, “Halkımızı, özellikle çiftçi ve köylümüzü sulama suyunu tasarruflu ve idareli kullanmaları konusunda haklı olarak uyarmak istiyorum. Sulama suyunda yaşanabilecek sıkıntıları aza indirmek için halkımızın bu konuda bilinçli ve sağduyulu olmaları gerekir. Yaşanabilecek sıkıntılar için, uzun zamandır sulama kanallarının onarımını yapıp su kaçaklarını önlemek ve farklı kaynaklardan sulama suyu takviyesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konuda hem Birlik Yönetimi hem de ekiplerimiz gereken gayreti ve ciddiyeti göstermektedirler” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,