Öne Çıkanlar hayvancılık eğitim vairo badem çeşidi fındık çiftçi

Bu haber kez okundu.

Hollanda Türkiyeli İşçiler Birliği (HTİB) Başkanı Mustafa Ayrancı, Paris'teki silahlı saldırılardan sonrası tüm Avrupa ülkelerinin alelacele 'terörle mücadele' adı altında yeni yasalar çıkararak demokratik yaşam alanını tehlikeye attığına dikkat çekti.

Elinde siyasi, askeri ve ekonomik gücü olan kişi, grup ve devletler insanların demokratik hür yaşamlarını kısıtlamak için geçmişte olduğu gibi şimdi de birbirleriyle yarış halinde olduklarını söyleyen Ayrancı " Ne zaman ki kendi çıkarları azıcık tartışma konusu olsun tüm değerler rafa kaldırılıp savaşa kadar varan eylemlere kalkıyorlar. Son silahlı saldırılar ne adına olursa olsun, kime karşı olursa olsun, Afrika'da, Amerika'da, Avrupa'da, Asya'da, Orta doğu'da olsun şiddetle kınıyoruz. Sesimizi bir dine, millet'e ya da siyasi görüşe bağlı olmadan çıkarmamız ve nefretle kınadığımızı haykırmamız şart." dedi.

"ŞİDDETİ KİM YAPARSA YAPSIN LANETLEMEK LAZIM"

Bazı siyasilerin 'bu savaş yalnız teröre karşı' deseler de Avrupa'da yaşayan insanların çok tedirgin olduğuna dikkat çeken Ayrancı "Uygulamada kimlerin gözaltına alınacağı ve yolda durdurulup aramalara tabi tutulacağı belli. Zaten şu anda günlük yaşamda mevcut olanlar daha sert uygulanacak ve bu sertleşmenin mağduru da özellikle azınlıkları ve tüm bireyleri etkileyecektir. Evde, iş yerinde, sokakta sürekli göz altında olmak ve sorgulanmak karşı tepkiyi de doğuracaktır elbet. Ancak bazılarının dediği gibi biz kendimizi savunmak için değil şiddeti kim yaparsa yapsın lanetlemek için haykırmamız lazım." diye devam etti.

GÖSTERMELİK DAYANIŞMA

İki yüzlü batı ve doğu devletleri sürekli kendi değerlerini savunurken 'diğerlerini' vurup kırmaktan geri kalmadıklarını söyleyen HTİB Başkanı Mustafa Ayrancı "Paris yürüyüşündeki alaycı, göstermelik dayanışma bu iki yüzlülüklerini açıkça ortaya serdi. Paris de fikir ve basın özgürlüğü gibi temel insan hakkı için yürüyeceksin sonra kendi ülkende basını gözaltına alacak, gazeteleri basacak, insanları fikirleri söyledi diye kırbaçlatacak yada tüm bir Filistin halkına cehennem hayatı yaşatacaksın, ondan sonra da ben demokratım diyeceksin." ifadelerini kullandı.

FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜNÜN SINIRI

Her türlü şiddetin, baskının ve ayırımcılığın her türlüsüne karşı haykırmak için kararlı olduklarını söyleyen Ayrancı, "Din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ayrımı yapmadan bir insanlık görevi olarak yapmayı kendimize görev biliyoruz. Fikir özgürlüğünün de sınırları olduğunu ve bunu demokratik ortamda konuşarak tartışarak hukuk devleti kuralları içinde çözmeyi amaçlayalım diyoruz." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,