Öne Çıkanlar Gıda karaman il özel idare makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

TKDK Afyon’da 37 proje için 25 milyonluk destek verecek
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğü 37 proje için toplam 25 milyon liralık hibe verecek. Proje kapsamında imzalanan sözleşmeyle süt sığırcılığı, besicilik ve broyler üretimi ile çiftlik faaliyetlerini geliştirme yönünde birçok proje hayata geçirilecek.

İl Koordinatörü M. Sait Yüksel, TKDK olarak tarım sektörünün ve kırsal alanların Avrupa Birliğine sürdürülebilir adaptasyonunun sağlanabilmesi, kırsal alanların geliştirilmesi, kırsal alanda yaşayan vatandaşların kentlere göçünün önlenmesi gibi birçok hedefleri olduğunu söyledi. Yüksel, “Sözleşme imzalanan 37 projenin yatırımları tamamlandığında yalnızca bu projelerle Afyonkarahisar’a toplam yaklaşık 50 milyon liralık yatırım daha kazandırılmış olacaktır. Afyonkarahisar ekonomisi için önemli bir yatırım olarak değerlendirilmektedir. Daha da önemlisi bu tür yatırımlar, bundan sonraki yatırımlara örnek teşkil etmekte ve çok daha yaygın bir şekilde projeler hazırlandığı görülmektedir. Geçtiğimiz günlerde imzalanan sözleşmelerle, Afyonkarahisar merkez, Bayat, Bolvadin, Çobanlar, Dinar, Emirdağ, İhsaniye, İscehisar, Sandıklı ve Sinanpaşa’da birçok yatırım hayat bulacaktır.” dedi.

Yüksel, Avrupa Birliği hibeleriyle AB standartlarında süt ve et üreten hayvancılık işletmeleri, süt, et işleme tesisleri, meyve sebze depolama tesisleri, mermer atölyeleri, kırsal turizm tesislerinin kurulduğunu, bu işletmelerin sayılarının gün geçtikçe arttığını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,