Öne Çıkanlar çiftçi Üretici tarım mustafa kemal paşa çiftlik bank

Bu haber kez okundu.

Tohum için fark ödemeleri başvurusu Ekim ayında başlıyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık Kayseri İl Müdürlüğü, yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteği tebliği yayınlandığını duyurdu. Fark ödemeleri için ekim ayından itibaren başvuruların yapılacağı ifade edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre 2014 yılı ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteği Tebliği (2014/25) 17 Haziran 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatıldı. Fark ödemesi desteği için başvuru başlangıç tarihi 1 Ekim 2014 olduğu belirtildi ve son başvuru tarihinin ise 30 Nisan 2015 olduğu bildirildi. Fark Ödemesi Desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerin 2014 yılı ÇKS kayıtları için 29 Ağustos 2014 tarihine kadar başvurmaları gerektiği belirtildi.

Bu tarihten sonra arazi sahibi olunması veya arazi kullanım hakkı alınması durumunda 2014 üretim yılı bitimine kadar ÇKS' ye kaydolmak üzere başvuruda bulunabilme hakkı tanınan ve aynı zamanda fark ödemesi desteğinden yararlanacak üreticilerin, 2014 üretim yılı ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Bunun içinde son tarihin Hububat ve Baklagil Grubu ürünler için 1 Eylül 2014, Yağlı Tohumlu Bitkiler Grubu ürünler için 1 Ekim 2014 olduğu bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı