Öne Çıkanlar sel madurları bekir pakdemirli İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bitki artığı Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Trabzonlular, yolsuzluk ve basına darbeyi unutmadı
Trabzonlular, üzeri kapatılan 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile özgür medyaya yapılan polis baskını unutmadı. 14 Aralık tarihinde özgür medyaya yapılan operasyonu protesto eden vatandaşlar, hukuksuz bir biçimde tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın serbest bırakılması için Trabzon Adalet Sarayı önünde toplandı.

Adliye önünde, yolsuzlukları protesto eden ve özgür medya operasyonu kabul etmeyen gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna yaklaşık bin kişi yapılan hukuksuzluklara bir an önce son verilmesini istedi. Ellerindeki Türk bayrakları, Trabzonspor kaşkolları ve çeşitli dövizlerle adliye binası önünde toplanan vatandaşlar, "Millet, Bugün, Zaman okuyor", "Özgür basın susturulamaz", "Hepimiz makul şüpheliyiz", "Basına darbe istemiyoruz" ve "Herkes sussa Zaman susmaz" şeklinde sloganlar attı.

25 Aralık yolsuzluk operasyonunun 1. yıl dönümüne denk gelen gösteride, yolsuzluğu eleştiren vatandaşlar, ellerinde "17-25 Aralık Unutturulamaz", "17-25 Aralık Sıfırlanamaz!" "Zaman'lama Manidar", "Allah Var, Gam Yok", "Basına Demokrasiye Darbe", "Özgür Basına Kumpas" dövizleri taşıdılar. Zaman zaman ara verilen gösteride, Kur'ân ve Cevşen okuyarak dua edildi. Adliye önünde toplanan göstericiler, ikindi ezanının okunmasıyla sessizce dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol