Öne Çıkanlar new york borsası çiftlik bank tarım çiftçi Üretici

Bu haber kez okundu.

Tuna: Hobi bahçelerini en kısa zamanda hizmete sunacağız
Mersin merkez Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yeni dönem projeleri arasında yer alan hobi bahçelerini hazırlayarak en kısa zamanda vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirtti.

Tuna, Korukent Mahallesi’nde 25 bin metrekare alanda hayata geçirilecek olan Hobi Bahçesi Proje Alanı’ndaki sondaj çalışmalarını inceledi. Yeni dönem projeleri arasında yer alan hobi bahçelerini hazırlayarak en kısa zamanda vatandaşların hizmetine sunacaklarını anlatan Tuna, projeyle özellikle emekli ve yaşlıları sosyal hayatın içine çekmek istediklerini vurguladı. Hobi bahçesinin arka kısmında bulunan çamlık alanı da piknik alanı olarak düzenleyeceklerinin de bilgisini veren Başkan Tuna, "Avrupa ülkelerinde uygulanmakta olan hobi bahçelerini ilçemizde kuracağız.
Korukent Mahallesi’nde hazırlayacağımız hobi bahçesi için ilk etapta yer altı su kaynaklarını kullanarak artezyen kuyuları açtık. Hobi bahçesi sahibi olan vatandaşlarımız, burada diledikleri sebze ve meyveyi sağlıklı ve doğal ortamda yetiştirebilecekler ve aile ortamında piknik yapabilecekler." dedi.

Toroslar Belediyesi olarak 11 yılda 106 bin metrekare olan yeşil alan miktarını 900 bin metrekareye ulaştırdıklarını vurgulayan Tuna, şöyle devam etti: "İlçedeki yeşil alanların su ihtiyacını karşılamak amacıyla yer altı sularını değerlendirmek istiyoruz. Bu nedenle sondaj vurduğumuz 5 alanda suya ulaştık. Bu kaynakları oluşturduğumuz yeşil alanların sulanmasında kullanacağız."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı