Öne Çıkanlar trakya eğitim tarım özel sektör teşvikleri ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Tutulmaz: Siirt’in sosyo-ekonomik kalkınma lokomotifi tarım ve hayvancılık
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt’in sosyo-ekonomik kalkınma lokomotifinin tarım ve hayvancılık olduğunu söyledi.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Ziraat Odası Başkanlığı, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Arı Yetiştiricileri Birliği, Bal Üreticileri Birliği ve Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliğini ziyaret etti. İlk olarak, Siirt Ziraat Odası Başkanlığı ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğini ziyaret eden Vali Tutulmaz, Oda Başkanı Gündüz Tanık ve Birlik Başkanı İlker Arak’tan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Tutulmaz, tarım ve hayvancılık kenti Siirt’in tarımsal gelişimi ve kalkınmasında oda ve ilgili kuruluşların işbirliği içerisinde hareket etmesi gerektiğine dikkat çekti. Ziraat odalarının çok önemli kuruluşlar olduğunu kaydeden Vali Tutulmaz, tarım sektörünün her alanda gelişmesine, tarımsal plan ve programlarının gerçekleştirilmesi, çiftçilerin müşterek ihtiyaçlarının karşılanması ve mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak için önemli bir görev üstlendiklerini ifade etti.

Vali Tutulmaz, Arı Yetiştiricileri ve Bal Üreticileri birliğini de ziyaret etti. Arı Üreticileri Birliği Faik Ete ve Bal Üreticileri Birliği Başkanı Nezir Çetin’den birliklerin faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Tutulmaz, yönetim kurulu üyeleri ile sohbet ederek, arıcılık ve bal üretimi konuları üzerinde görüş alışverişinde bulundu. Siirt, coğrafi konumu, toprak yapısı, serin yaylaları ve zengin bitki florası ile arı yetiştiriciliği için önemli bir cazibe merkezi olduğunu belirten Vali Tutulmaz, valilik olarak arıcılığın ve organik kara kovan bal üretiminin artırılmasına yönelik il genelinde birçok projenin uygulandığını ve üreticilerimize büyük destekler verildiğini söyledi. Piyasaya sürülen sahte ballarla mücadele edileceğini kaydeden Vali Tutulmaz, birliklerimizin, arıcılık üzerine geliştireceği projelere destek vereceklerini sözlerine ekledi.

Vali Tutulmaz, son olarak Siirt ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliğini de ziyaret ederek, Birlik Başkanı Ali Şengöz’den bilgi aldı. Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Vali Tutulmaz, ”Siirt’in sosyo-ekonomik kalkınma lokomotifi tarım ve hayvancılıktır. Bu sektörde faaliyet gösteren odalar, birlikler, değerli çiftçilerimiz ve ilgili kuruluşlarımız koordineli ve işbirliği içinde çalışmaları tarım sektörünün daha da gelişmesine katkı sunacaktır. Tarım ve hayvancılık projelerine daha çok ağırlık vereceğiz. Üretime, istihdama dayalı projelerin destekleyicisi ve aynı zamanda takipçisi olacağım. Amacımız, çiftçilerimizin, üreticilerimizin yaşam standartlarını yükseltmek, Siirtimizi tarım ve hayvancılık alanında önemli bir cazibe merkezi haline getirmektir.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi