Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi besi sığırı yetiştiriciliği bekir pakdemirli lavanta yetiştiricilliği antalya fuar

Bu haber kez okundu.

Uludağ Üniversitesinde 'Genç yeryüzü doktorları topluluğu' kuruldu
Dil, din, ırk, cinsiyet ayırmaksızın dünyanın tüm bölgelerindeki insanlara yardım eli uzatan Yeryüzü Doktorları Derneği’nin genç üyeleri tarafından Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) 'Genç Yeryüzü Doktorları (GYYD) Topluluğu' kuruldu.

2000 yılında İngiltere, Manchester şehrinde ve 2004 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başlayan; Yeryüzü Doktorları Derneği (YYD) Yönetim Kurulu 2. Başkanı Havva Sula, Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde yaptığı sunumda 'iyiliğin erdemini' anlattı.

Sula, "İyilik yapmak için kadın veya erkek önemsiz, insan olmak yeterli. İyilik, fark etmek, dertlenmek, harekete geçmek ve harekete geçirilmektir." diyerek gönüllülüğün önemini vurguladı. Havva Sula şöyle devam etti: “Orada ve her yerde olabilmek için genç gönüllülere her zaman ihtiyacımız var. İnsani yardım çok yönlü bir çalışma, sadece hekimlerin, sağlıkçıların değil, her alandan insanı kapsar” dedi.

GYYD Başkanı Dr. Muhammed Atak da, gençlik ve gönüllülük üzerine yaptığı konuşmasında Yeryüzü Doktorları olmanın hayal kurmayı gerektirdiğini dile getirdi. Dr. Atak, Bursa’da ki gençlerin insanı yardım konusunda istekli olduklarını ve bu istek sayesinde Uludağ Üniversitesi’nde topluluğun kurulduğunu söyledi.

Topluluğun danışmanlığını ise UÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Arabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekrem Kaya yapıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi