Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı aa Gıda eğitim salgın

Bu haber kez okundu.

UMKE ekibi Çankırı'da kamp kurdu
Ankara, Çankırı, Çorum, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Kastamonu illerinden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Çankırı'nın Korgun ilçesi, Alpsarı Göleti’nde 3 günlük kamp kurdu.

Kampı ziyaret eden, Vali Vahdettin Özcan, Kurşunlu Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl jandarma Komutanı J. Alb. Halil altıntaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin ve basın mensupları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Özcan, "UMKE, afet anından ve sonrasında çok önemli işler yapıyor. Sağlık Bakanlığı’nın bu örgütlenmesi diğer bakanlıklara da örnek olması gerekir. Kaymakamlar afet konusunda bilgilendirilmeli. Afet çok tecrübe yaşayarak kazanılır, para ile kazanılmaz." dedi.

Özcan, ekibe Çankırı’nın tarihi ve turistlik yerlerini gezmeleri tavsiyesinde bulundu.

UMKE, Ankara Bölge Sorumlusu Dr. Cantürk Eyüp Kocalar, "Kamp süresince katılımcılara çeşitli eğitimler verilecek, tatbikatlar yaptırılacak. Bölge personelinin tanışması ve kaynaşmasının sağlanacağı kampta ekibin zor koşullara adaptasyonu ve motivasyonu sağlanacak” ifadelerini kullandı. Ziyaret Vali Özcan’ın ekibe çeşitli hediyeler vermesi ile sona erdi.

Ulusal Medikal Kurtarma ekibi, "Bölge olarak sıcak karşılamanız ve ev sahipliğiniz için teşekkür ediyorum." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı