Öne Çıkanlar Gıda makam aracı kapanış fiyatı hayvancılık ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Üreticilere 450 boş arı kovanı dağıtıldı
Bursa'da, üretimi artırmak ve arıcılığı geliştirmek amacıyla Bursa Arı Yetiştiricileri Birliği’ne üye yetiştiricilere 450 adet boş arı kovanı hediye edildi.

Arı kovanlarının teslim edilmesi sebebiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na ait Arabayatağı semtindeki yerleşkede tören düzenlendi. Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın gelişmesi için her alanda çaba gösterdiklerini ifade ederek, kırsal kalkınma, tarım ve hayvancılıkta üreticinin önünü açmak istediklerini söyledi. Değişik alanlarda yaptıkları yatırımlarla 25-26 dalda Türkiye’ye örnek olduklarını, kırsal kalkınma ve hayvancılıkta da örnek olmak için yoğun gayret sarf ettiklerini belirten Başkan Altepe, üreticiyle omuz omuza, onlara destek olarak bunu da gerçekleştireceklerini ifade etti. Hedeflerinin daha kaliteli ve nitelikli yüksek rekoltede üretim olduğunu dile getiren Başkan Altepe, ürün elde edilmesinden depolamaya, ambalajlamadan Pazar bulmaya kadar nerede ne yapılacaksa Büyükşehir Belediyesi olarak hazır olduklarını bildirdi. Başkan Altepe, şunları kaydetti: "Yapılması gereken her şeyi belediye olarak yapacağız. Tesisler kuracağız. Üreticiler, Tarım AŞ kanalıyla belediyemizle buluşarak, kurduğumuz tesislerde nitelikli ve kaliteli üretim yapacaklar. Bunun sonucunda hem üretilen mal değerlenecek hem de üretimiz, Bursa kazanmış olacak."

Recep Altepe, arı yetiştiricilerine kovan verilmesinin de bu kapsamda örnek bir çalışma olduğunu dile getirdi. Arıcılık konusunda üretim yapan arkadaşlara destek vermek, onları daha fazla çalışmaya teşvik etmek istediklerini ve ilk etapta 45 kişiye 10’ar adet boş kovan hediye ettiklerini belirten Başkan Altepe, "Bunlar başlangıç, arkası gelecek. En çok ihtiyacı olandan başlayarak, eksiklikleri bir bir gidereceğiz." ifadelerini kullandı.

Bursa Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Cengiz de törende bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Başkan Altepe, 450 adet boş arı kovanını yetiştiricilere teslim etti. Mustafakemalpaşalı arı yetiştiricileri, törende Başkan Altepe ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar’a birer kavanoz bal hediye etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı