Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi eğitim tarım mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Uysal: Mükemmellik trenini şehirleşirken, kentleşirken kaçırmışız
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile göreve geldikten sonra yaptıkları icraatlarla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Uysal, görev süresi içerisinde yapacağı bazı projelerle hakkında da bilgi verdi. Belediye olarak yaptıkları çalışmalarda azami iyileşmeyi arzuladıklarını belirten Uysal, "Mükemmellik diyemiyorum çünkü biz mükemmellik trenini şehirleşirken, kentleşirken kaçırmışız. Kentleşmemiz mükemmel olmadığı için fiziki mekânlarımız mükemmel hale getirmeye şansımız yok. Ama azami iyileşmeden söz edebiliriz.” şeklinde konuştu

Yaptıkları bütün hizmetlerde insanları mutlu etmeyi amaçladıklarını açıklayan Uysal, "İnsanları temel alan projeler yapacağımızı söylemiştik. 9 aylık icraatımızla ne demek istediğimizi biraz daha anlattık. Fiziki mekânlarda azami iyileştirdik. İyi kalite kaldırım, nitelikli kaldırım, turunç ağaçları yolda sıcak asfalt, yama değil sıcak asfalt. Bunları çok önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı. Çöp konteynırlarının yer altına alınması için kendi üretim tesislerini kurduklarını açıklayan Uysal, Muratpaşa sınırları içerisinde 700 mezbelelik alanın bulunduğunu ifade etti. Uysal, “700 mezbelelik alan var ve bunlar çok mülkiyetli yerler. Buralar kamulaştırma gereksinimi duyulan kentin ayağına dolanmış yerler. Kent hayatını olumsuz etkilemesin diye buraları temizleyip çimlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.

"Komşusu açken tok yatan bizden değildir" düşüncesiyle hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Uysal, sosyal hizmetler açısından da çalışmalara devam edeceklerini hatırlattı. Yaşlı vatandaşlara yönelik verilen hizmetleri daha da iyileştireceklerini aktardı. Bunun yanı sıra çocuklar için kreş hizmetleri de vereceklerini açıkladı. İlçe sınırları içerisinde 20 adet parkın yapımının devam ettiği bilgisini veren Uysal, bu alanların oldukça geniş ve donanımlı olduğunu kaydetti. 2015 içerisinde ise 50’ye yakın park alanı oluşturacaklarını ifade etti. Okullarla yapılan protokoller kapsamında 21 adet spor salonunu hizmete sunacaklarını dile getirdi.

Uysal katı atık toplama konusunda Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma başlatacakları söyledi. Projenin düşünce aşamasında olduğunun altını çizen Uysal, "Türkiye’de belki de dünyada ilk kez bir proje hazırlıyoruz. Evlerden katı atıkları alışveriş hakkı tanıyarak toplamak istiyoruz. Belki turunç kart gibi bir karta bakiye yüklemek koşuluyla alışveriş hakkı tanıyacağız katı atık aldığımız evlere. Bu çalışma evlere ek bir gelir sağlar." şeklinde konuştu.

Kaldırım işgalcileri konusunda vatandaşlardan sıkça şikâyet aldıklarını anlatan Uysal, bu konun çözümü için "Kitlesel bir sorunumuz bu. Yer bulamayınca kaldırıma çıkıyoruz. İtiraf ediyorum ben de zamanında yaptım. Bunları bir günde çözmemizin imkânı yok." ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin soruları üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan koordinatörlük sistemini değerlendiren Uysal, uygulamanın doğru olmadığını savundu. Bu konuda şikâyetleri bulunan belediye başkanların haklı olduğunu ifade eden Uysal, "Büyükşehir belediyemiz çatı belediyemizdir. Büyükşehir belediyemiz alt belediyelerle çatışmasa iyi olur. Aşırı güç gibi aşırı yetki de kullanmamak lazım. Sosyal barışın kaybolması en tepede kim yönetiyorsa ona kaybettirir. Sosyal barışı bozmadan hamle yapması lazım.” diye konuştu. Uysal, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Belediyeler üzerine koordinatörler atanacaksa koordinatörlerin belediyelerle iyi anlaşması ve iyi yaklaşması lazım. ‘Ben senin üstündeki bir belediyeden atandım’ diye yaklaşırsa sıkıntılar olabilir. Koordinatörlük sistemini de doğru bulmuyorum. Bir kere teknik olarak doğru değil. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen koordinatörlük konusundaki söylemlerinde bence prensip olarak haklıdır."

Şehirde renk bütünlüğünün sağlanması konusuna da değinen Uysal, kısa süre içerisinde Meydan olarak bilinen alanla Mevlana kavşağı arasında ilk uygulamayı yapacakları bilgisini paylaştı. Uysal, Eski CHP Genel Başkanımız Deniz Baykal’ın kendisini ziyaret edip etmediği yönündeki soruya "Henüz ziyarete gelemedi. Bir art niyet yoktur diye düşünüyorum. İlçe başkanlığı seçimi için de iki adayımızı da çok severim birbirlerini kırmadan seçimin sonuçlanacağını düşünüyorum." cevabını verdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi