Öne Çıkanlar Gıda makam aracı chicago borsası kapanış fiyatı mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Yahyalı'da buğday üretiminde yüzde 25, kalitede yüzde 50 düşüş oldu
Yahyalı’nın genellikle ova köylerinde ekimi yapılan buğday ve arpadan üreticiler, bu yıl yüzde 25 daha az ürün hasadı yaptı.

30 mart 2014 günündeki don olayının meyve ağaçlarının yanında ekili alanların da zarar gördüğü belirtildi. Don olayının ardından bahar ve yaz aylarında yeterli miktarda yağış alamayan ekili alanlarda ürüne yağmurlama sistemi de fayda etmedi. 2014 yılı buğday hasadının 21 bin tonda kaldığını ifade eden Yahyalı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Genç; don ve kuraklığın, bağday ve arpada kalite ve verimi düşürdüğünü belirtti. Genç, üreticilerin masraflarını karşılayamayacak durumda olduğunu, buğday boyunun kısa olmasından dolayı saman üretiminde de azalma olacağını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı