Öne Çıkanlar Üretici oya ağacı fidanı vairo badem çeşidi tarımsal destekleme destekleme

Bu haber kez okundu.

Yaz yangınına dikkat
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, her yıl olduğu gibi yaz aylarıyla birlikte yangınların hızla arttığını belirterek vatandaşları yangına sebep olabilecek olaylara karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyardı. 2013 yılının ocak ayında çoğunluğu izmarit nedeniyle alev alan 62 adet orman, ağaç, fidanlık, ot ve saman yangınına müdahale eden İzmir İtfaiyesi, bu rakamın Haziran ayında yaklaşık 14 kat artarak 891’e ulaştığını açıkladı.

Yaz aylarında İzmir’deki toplam yangın sayısının da üç katına çıktığını belirten itfaiye yetkilileri, "Yılın ilk altı ayında 27 milyon 106 bin liralık zarara yol açan toplam 3 bin 551 yangın meydana geldi. Ocak ayında meydana gelen 384 yangının 213’ü konut, 31’i işyeri, 40’ı motorlu araç, 62’si orman, ağaç, fidanlık, ot, saman, çöp ve ekin yangınlarından oluştu. Haziran ayında ise toplam yangın sayısı yaklaşık 3 katına çıktı ve bin 180 yangına müdahale ettik. Söz konusu yangınların 103’ü konut, 43’ü işyeri, 61’i de motorlu araç. Orman, ağaç, fidanlık, ot, saman, çöp ve ekinlerden çıkan yangınlar ise, ne yazık ki Ocak ayına göre yaklaşık 14 kat arttı ve rakam 891’e ulaştı” bilgisini verdi.

YİNE İZMARİT BAŞROLDE

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yetkilileri, Haziran ayında meydana gelen bin 180 yangından 660’ının, yani yaklaşık yarısının sigara izmariti kaynaklı olduğunu vurguladı. Yetkililer, “Yangınların 286’sı açık alanda yakılan ateşten kaynaklanıyor. Vatandaşlarımızı ihmal ve dikkatsizlik nedeniyle meydana gelen yangınlara sebep olmamaları konusunda uyarıyoruz. Gerek kendi can ve mal güvenliklerini, gerekse yeşil alanları ve ormanları korumak amacıyla daha dikkatli olmaya çağırıyoruz” diye konuştu. İzmir itfaiyesi, 2012 yılında ise 35 milyon 92 bin TL zarara neden olan toplam 8 bin 287 yangına müdahale etmişti.

AKS 110, 486 YARALI KURTARDI

İzmir İtfaiyesi’ne bağlı AKS 110 (Arama Kurtarma Sağlık) ekipleri de, yılın ilk 6 ayında müdahale ettikleri acil olaylarda toplam 486 kişiyi yaralı olarak kurtardı. 189 trafik kazası ile 34 intihar girişimine müdahale eden ekipler, 140’ı asansörden olmak üzere toplam bin 405 kurtarma operasyonuna imza attı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,