Öne Çıkanlar çiftlik bank çiftçi Üretici tarım mustafa kemal paşa

Bu haber kez okundu.

Yeni ruhsat alımında hijyen eğitimi belgesi şartı geliyor
Aydın'ın Efeler Belediyesi, ruhsat alımı için başvuran işletmelerde, yönetmelikle mecburi hale gelen hijyen eğitimi belgesi şartı arayacak. Konuyla ilgili olarak zabıta ekipleri bilgilendirildi.

Halkın daha sağlıklı şartlarda gıda yiyebilmesi adına yönetmelikleri yakından takip ettiklerini belirten Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, "Ruhsat alımı esnasında aranacak şartlar için hazırlık toplantılarına başladık. Zabıta müdürü, amir, zabıta komiseri, zabıta memuru ve sekiz destek personeliyle çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi. İşyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik hükümleri gözden geçirdiklerini kaydeden Başkan Özakcan, "Hijyen Eğitimi Yönetmeliği'nin esnafa getireceği yükümlülükler konusunda istişare toplantısını yaptık. 5 Temmuz 2014 den itibaren gıda üretimi yapan ve gıdayla teması olan her türlü işletmelerden, ruhsat müracaatına geldikleri esnada hijyen eğitimi belgesi istenecek. Zabıta müdürlüğümüz, vatandaşı bilinçlendirmek için ve esnafları daha hijyenik ürünler üretme konusunda yakından takip edecek." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı