Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi teknoloji mazı fidanı mikado kayısı fidanı kamelya fidanı satın al

Bu haber kez okundu.

Yenilenebilir enerji sistemleri Sekapark’ta
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sekapark’a güneş ve rüzgâr enerjinden elektrik üreten sistemler yerleştirdi. Sekapark’taki tepelerden birine kurulan enerji sistemleri halka yenilenebilir enerji kaynaklarını yerinde görme imkânı da sunuyor. Özellikle geleceğin mirasçıları olan çocuklara enerji üssündeki sistemler tanıtılıyor.

        Enerji üssünde 12 panelden oluşan bir güneş enerji sistemi bir de rüzgâr türbini yer alıyor. Her iki sistem de 3’er kilovatlık enerji sağlıyorlar. Sistemde üretilen enerji Sekapark’a doğrudan veriliyor. Enerji üssünde üretilen toplam 6 kilovatlık enerji parktaki 50 elektrik direğinin aydınlatmasında kullanılıyor. Üssün daha da genişletilmesi için çalışmalar yapılıyor.

        Geleceğin enerji kaynakları arasında yerini alacak olan yenilenebilir enerji, çevreci ve maliyetinin düşük olması açısından önemli bir kaynak. Fosil yakıtların küresel ısınmayı tetiklediği günümüzde bu kaynaklar daha da önem kazanıyor. Büyükşehir Belediyesinin Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda kurduğu güneş enerji sistemleriyle elektrik enerji üretiliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,