Öne Çıkanlar eğitim ayçiçeği zararlıları aa ayçiçeği yetiştiriciliği ceviz bahçesi

Bu haber kez okundu.

Yenimahalle asansörleri emin ellerde
Yenimahalle Belediyesi ile TMMOB Makine Mühendisleri arasında asansör bakım protokolü yenilendi. İlçedeki bütün asansörün bakımını kapsayan protokolü Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar ve Ankara Şube Başkanı Sadettin Özkalender imzaladı.

Halkın can sağlığına dikkat çekilen protokol törenine, odaların yönetim kurulu üyeleri ile Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu katıldı. Yenilenen protokole göre bina yöneticisi, kullanıcıların can ve mal güvenliğinin tam olarak sağlanması amacıyla gerek kullanım hatalarından, gerekse harici müdahalelerden meydana gelebilecek tehlikelerin önlenmesi amacıyla asansörlerin yılda en az bir kere kontrolünü yaptırmaktan sorumlu olacak.

İlçedeki asansörler ve yürüyen merdivenler, odanın tespit ettiği mühendisler tarafından kontrolden geçecek. Kontroller sırasında güvenlik sistemlerinde uygunsuzluk görülmesi halinde ise eksiklik ve hataların giderilmesi için saptanacak belirli sürelerde ikinci kontrolü de yapılarak belediyeye bildirilecek.

"ÖNCELİĞİMİZ CAN GÜVENLİĞİ"

Asansör konusunun hassasiyetine dikkat çeken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Duyulmuyor ama yurt genelinde çok sayıda asansör kazası yaşanıyor. Gün içinde yüzlerce, bazen binlerce insan taşıyan asansörlerin can ve mal kaybına yol açmaması için üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Vatandaşların can güvenliği her şeyden önemli."
dedi.

Asansörlere uygulanan bakımın amacını, donanımın performansını ve güvenilirliğini artırmak olduğunun altını çizen Makine Mühendisleri Odası yetkilileri, meslek odalarına verdikleri önem için de Yaşar'a teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı