Öne Çıkanlar teknoloji meyve ağacı budama makam aracı Gıda kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Yenimahalle’de türkülerle Anadolu yolculuğu
Yenimahalle Belediyesi’nin katkılarıyla Özgür Radyo tarafından bu yıl 7’ncsi düzenlenen Özgür Türkü Şöleni’nde Türk Halk Müziği rüzgarı esti. Figen Genç, Oğuz Aksaç, Oğuz Boran gibi 8 ayrı sanatçının sahne aldığı gecede türkülerle Anadolu yolculuğuna çıkıldı.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Çankaya Belediye Başkan Vekili Selçuk Dereli, meclis üyeleri, Özgür Radyo yöneticileri ve çalışanları ile çok sayıda türkü dostu katıldı.

Özgür Radyo programcılarından Funda Yücel ve Mustafa Ertarakçı’nın sunumlarıyla renk kattığı gecede ilk olarak Figen Genç sahne aldı. Türkü Şöleni’nin startını en sevilen şarkılarından “Nazende Sevgilim” ile yapan Genç, büyülü sesi ve eşsiz yorumuyla kulakların pasını sildi. Ardından Ahmet-Murat Atalay kardeşler sahne alarak seslendirdikleri hareketli türkülerle salonu coşturdu. Vatandaşlar türkülere halaylarla ortak oldu.

Daha sonra sırayla Edip Bülbül, Oğuz Aksaç, Oğuz Boran, Mehmet İpek ve Erdal Beyazgül sahne alarak geceye katılanlara türkü ziyafeti sundu. Vatandaşlar türkülere hep bir ağızdan eşlik ederek halk korosu oluşturdu.
Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu ise Balıkesir ve Artvin yörelerinden halk oyunları gösterileriyle geceye renk kattı.

“ANADOLU’YU GEZDİK, HASRET GİDERDİK”

Başkan Yaşar, türkülerin Türk kültürünün vazgeçilmez bir parçası olduğunu kaydederek “Bu akşam buram buram Anadolu kokan türkülerle Anadolu’yu gezdik. Türkülerle hasret giderdik. Bizi biz yapan; eğiten, öğreten, eğlendiren, ağlatan türkülerimize ve halk ozanlarımıza sahip çıkmalıyız. Doğusuyla Batısıyla, Türk’üyle Kürt’üyle, Alevi’siyle Sünni’siyle hep beraber olalım, değerlerimize sahip çıkalım” dedi.

Programın sonunda Özgür Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Köse, Başkan Yaşar’a programa katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı