Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı hayvancılık muğlada yağmur yüksek planlama kurulu eğitim

Bu haber kez okundu.

Yılın öğretmeni seçilen Dilek Livaneli, öğretmen adaylarıyla buluştu
Samsun Çarşamba Kumköy İlkokulu'nda öğretmenlik yapan Dilek Livaneli, OMÜ’deki öğretmen adayı öğrenciler tarafından seninle gurur duyuyoruz yazılı balonlarla karşılandı.

Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi’nin seçtiği “dünyada en iyi 50 öğretmen” arasında yer alan Dilek Livaneli, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi tarafından, OMÜ’ye davet edildi. Çarşamba ilçesine 15 kilometre uzaklıktaki Kumköy İlkokulu'nda yaptığı çalışmalarla fark yaratan Livaneli, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Samsun’da 2012’de “Yılın mesleğinde fark yaratan öğretmeni’ seçildi. Son olarak Hint asıllı iş adamı Sunny Varkey’in eğitim alanında projeler geliştirmek amacıyla kurduğu ve onursal başkanlığını ABD eski Başkanı Bill Clinton’ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı (Varkey GEMS Foundation) tarafından düzenlenen “Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi”nin (The Global Teacher Prize) seçtiği en iyi 50 öğretmen arasında yer aldı. Livaneli, böylece dünya çapında 5 bin öğretmenin arasından ilk kez son 50’ye kalan tek Türk öğretmen oldu.

Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, İlköğretim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Taş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Elde ettiği bu başarı dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyleyen Livaneli, 12 yıllık öğretmenlik hayatındaki başarı öyküsünü ve anılarını öğrencilerle paylaştı. “Burada size bir öğretmenin hikâyesini anlatacağım” diyerek sözlerine başlayan Livaneli, “Mesleğinizi çok sevin asla karamsarlığa kapılmayın, olumsuz düşünmeyin. Ben 12 yıllık öğretmenlik hayatımda hep köylerde çalıştım. Mesleğinizde yaşayacağınız olumsuzluklar sizi yıldırmasın. Sizler de köylere atanabilirsiniz ama her şey sizlerin elinde. Bence dünyanın en onurlu mesleği öğretmenliktir. Kendinize inanın, sonrasında başarı kendiliğinden geliyor.” şeklinde konuştu. Görev yaptığı okulda gerçekleştirdiği çalışmalardan örnekler vererek, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını belirten Livaneli, 5 yıldan bu yana görev yaptığı okulun iç donanımını ve fiziki şartlarını hangi koşullarda düzelttiğini ve “okulum gençleşiyor” projesi gibi hayata geçirdiği sosyal içerikli projelerini de anlattı.
Söyleşinin ardından Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, Dilek öğretmene çiçek taktim etti. Dilek Livaneli öğretmen adayı öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,