Öne Çıkanlar çiftçi vairo badem çeşidi jakaranda ağacı Antep fıstığı 10 kasım

Bu haber kez okundu.

Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı hazırlıkları başladı
Antalya’da bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nın hazırlıkları başladı. Fuarda bu yılki amacın ise uluslararası alana taşıma olduğu ve fuara turistlerin de beklendiği ifade edildi.

Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle başlatılan Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı Danışma Kurulu toplantısı, ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır başkanlığında ATB toplantı salonunda yapıldı.

ATB Başkanı Ali Çandır, Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nın bu yıl 19-22 Eylül 2013 tarihlerinde düzenleneceğini belirtti. 3 yıllık geçmişe sahip olan fuarın yöresel ürünlere olan ilgiyi arttırdığına dikkat çeken Çandır, fuarı uluslararası alana taşıma hedefinde olduklarını ifade etti.

Çandır, bölgeye gelen turistlerin de fuara katılımı sağlanarak, Anadolu’nun bütün değerlerini tanıma fırsatı bulabileceğini belirterek, bunu turizmcilerin iyi değerlendirmesi gerektiğini kaydetti.

Fuarın kıyıda köşede kalmış yöresel ürünlere ve bunların yetiştiricilerine cesaret verdiğini kaydeden Çandır, ekonomik alanda da bu fuarın ciddi bir döngü sağlayacağını söyledi.


‘FUARDA TURİST DE OLMALI’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Başkanı Çetin Osman Budak, ATB’nin böyle bir organizasyona imza attığı için teşekkür etti. Budak, “Antalya’da böyle bir etkinliğini yapılması aynı zamanda Antalya’nın markasının da tescili anlamına geliyor.” dedi. Türkiye genelindeki 365 oda ve borsanın Yöresel Ürünler Fuarı’na katılmasını arzu ettiklerini söyleyen Budak, “Ülkenin ürün çeşitliliğini Antalya’da gözler önüne seriyoruz. Bu organizasyonun turizm ayağı da değerlendirilmeli. Bizim kültürümüzü, el sanatlarımızı, yemeklerimizi yerli ve yabancı katılımcılara tanıtabileceğimiz bir platform. O yüzden turizmcilerle, acentalarla yoğun bir ilişki içerisine girmek gerekiyor. Fuara turist çekilebilir, onlara Türkiye’nin değerlerini tanıma fırsatı verilebilir.” diye konuştu.
Budak, ATB ile her alanda birlikte çalıştıklarını, borsa ile kol kola girdiklerini ve bir çok etkinlikte beraber olduklarını açıkladı.

Forza Fuarcılık yetkilisi Bilgin Aygül, EXPO Center’da düzenlenecek fuarın bu yıl 6 bin metrekare alanda yapılacağını belirterek, 81 il ve 300’ü aşkın firmanın katılımıyla fuarı yapma hedefinde olduklarını anlattı. Aygül, “Umuyoruz bu fuar uluslararası katılımcıların ajandasında olan fuar haline gelir.” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,