Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı muğlada yağmur yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim

Bu haber kez okundu.

Yozgat Sebze Hali'nde yıkım başladı
Yozgat Belediyesi yaklaşık 40 yıl önce hizmete sunulan ve bugün şehir merkezinin geliştirilmesinde ciddi engel taşıyan Sebze Hali'ni ıslahına yönelik hazırladığı projeyi hayata geçirmek üzere yıkım çalışmalarına başladı.

Yozgat Belediyesi, 2011 yılında peynir, pekmez, kaymak, yoğurt, süt, yumurta, bulgur, düğürcük, fasulye, nohut, mısır gibi yöresel tarımsal ürünlerin satışını yapan esnaf için sebze hali içerisine yaptırılan 10 işyerini yıkarak, ıslah çalışmasını başlattı. Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, sebze halinin artık amacı dışında kullanılmaya başlandığını, mevcut haliyle şehrin gelişmesinin önünde önemli bir engel teşkil ettiğini söyledi. Arslan, sebze halini ıslah etmek amacıyla hazırladıkları proje kapsamında mevcut düğün salonundan Polis Merkezi binasına kadar olan kesimin yıkılmasının planlandığını bildirdi. Arslan, ''Sebze hali içerisine sonradan yapılan 10 işyerinden sadece 2'sinde esnaf vardı. Bunlar da başka yere taşındı. Boşalan bu işyerlerini yıkarak çalışmalara başladık. Zaman içerisinde sebze halini daha uygun bir yere taşıyıp, sebze halinin bulunduğu alanı tamamen açacağız, nefes alınabilecek bir alan yapacağız.'' dedi.

Belediye Başkanı Arslan, sebze halinde yıkımına başlanılan bölgede park yapılacağını, sebze halinin tamamının boşaltılmasından sonra ise farklı bir projeyi uygulamaya koyacaklarını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,