Öne Çıkanlar makam aracı tarım fuarları fındık fiyatları arttı can erik hasadı abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Yozgat'a yataklı tedavi hizmeti artırılıyor
Yozgat merkez ve 13 ilçesinde yataklı tedavi hizmetinin daha kaliteli hale getirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. Yozgat il merkezinde şehir ve tıp fakültesi hastanesi inşaatına başlanırken, Sorgun ve Saraykent ilçelerinde yeni hastane binası, Çekerek ilçesinde de ek hastane binası inşa ediliyor.

Türkiye'de yapımı öngörülen şehir hastaneleri içerisinde temeline ilk harcın konulduğu Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi 275 milyon liralık harcama ile 75 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecek. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayı içerisinde temeli atılan Kamu-Özel İşbirliği Modeli ile yapımı planlanan 475 yatak kapasiteli Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaat alanında hafriyat çalışmalarının sonuna gelindi.
Tahsisli binada zor koşullarda hizmet veren Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi yeni binası inşaatına da başlanıldı. İhalesi bir yıl önce tamamlanmasına karşın inşaat çalışmalarına bir süre önce başlanılan Üniversite Hastanesi TOKİ tarafından Erdoğan Akdağ Kampüs alanında yapılıyor. 200 yatak kapasiteli Üniversite Hastanesi'nin 59,5 milyon liraya harcanarak yaklaşık 2 yılda tamamlanması planlandı.

Sorgun ilçesinde yapımı planlanan Devlet Hastanesi inşaatı da devam ediyor. 2016 yılında tamamlanması planlanan hastanenin 54 milyon 980 bin liralık harcamayla tamamlanacağı kaydedildi. 43 dönüm alan üzerine inşa edilmeye çalışılan hastane 250 yatak kapasiteli olacak.

Saraykent ilçesinde gurbetçilerin aralarında topladıkları para ile yapımına başlayarak kaba inşaatını tamamladıkları hastane binası 14 yıl sonra yıktırılıp, yerine 450 günde 20 yataklı hastane yapılmasına yönelik inşaat çalışmaları devam ediyor.

Çekerek ilçesinde 50 yataklı Devlet Hastanesi'nin yatak kapasitesini artırmak amacıyla 30 yataklı ek bina inşaatı da devam ediyor. Çekerek'in sağlık kalitesini yükseltmek amacıyla bir milyon liralık harcama ile tamamlanacak ek binanın önümüzdeki yıl hizmete sunulacağı kaydedildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,