Öne Çıkanlar destekleme palmiye ağacı çiftçi fındık biber yarışması

Bu haber kez okundu.

Yozgat'ta 11 besiciye damızlık koç dağıtıldı
Yozgat'ta Akkaraman ırkı damızlık koyun sayısını artırmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında, 100 ila 200 baş arasında koyun sahibi 11 besiciye damızlık koç dağıtımı yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 'Koyun ve Keçilerde verimliliği arttırma projesi'' kapsamında Yozgat'ta bu yıl başlatılan uygulama çalışmaları devam ediyor. Yozgat'ta yetiştirilen yaklaşık 350 bin küçükbaş hayvanın büyük çoğunluğunun Akkaraman ırkı olduğu belirtilerek, proje kapsamında tahsis edilen ödenekle damızlık koç alınarak, besicilere dağıtımı planlandı. Her yetiştiriciden koç bedelinin yüzde 40'ı kadar katkı payı alınarak, Sivas İli Ulaş İlçesi Tarım İşletmesi Müdürlüğünden temin edilen 23 damızlık koç Yenifakılı, Şefaatli ve Yerköy ilçesinde küçükbaş hayvan besiciliği yapan ve 100 ila 200 baş arasında sürüsü bulunan 11 yetiştiriciye dağıtıldı.

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vekili Ahmet Alataş, koçların teslimatı sonrasında yaptığı konuşmada, proje kapsamında yer alan yetiştiricilere tahsis edilen damızlık koçlara ait verimlilik ve sürüye olan katkısının 3 yıl boyunca takip edileceğini bildirdi. Alataş, ''Projenin amacı sürü içinde, akrabalı yetiştiricilikten kaynaklanan verimsizlik, genetik bozukluklar, sakatlık ve hastalıklar gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmaktır." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı