Öne Çıkanlar tarım tarım ve orman bakanlığı hayvancılık yetiştiricilik kursu fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Yozgat’ta besicilere kura ile 47 koç dağıtıldı
Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü il genelinde küçükbaş hayvan ırkının ıslahı amacıyla çiftçilere damızlık koç dağıttı.

Et ve Süt Kurumu Yozgat Kombinası'nda düzenlenen programda, 47 damızlık koç çiftçilere kura ile dağıtıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, koç dağıtımı sonrası yaptığı açıklamada, Yozgat’ta yaklaşık 350 bin küçükbaş hayvan bulunduğunu ifade ederek, daha verimli küçükbaş hayvan elde edebilmek amacıyla damızlık koç dağıttıklarını söyledi. Özdemir, "İlimize ayrılan ödeneğin yanı sıra , her yetiştiriciden koç bedelinin yarısı kadar yetiştirici katkı payı alınarak ödeneğin artması sağlanmış olup bu suretle daha fazla koç alımı yapıldı. Bu sayede projeden faydalanacak yetiştiricilerimizin sayısı arttırıldı. 17 besicimizin almış olduğu 47 koçu, 3 yıl süre ile kontrollerini yapacağız." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı