Öne Çıkanlar trakya eğitim özel sektör teşvikleri tarım ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Yuvacık Barajı'ndan, Sapanca Gölü'ne su takviyesi sürüyor
Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Yuvacık Barajı’ndan Sapanca hattı ile Sapanca Gölü'ne su vermeyi sürdürüyor. Son yağışlar ve Yuvacık Barajı'ndan gönderilen günlük 150 bin metreküp su ile birlikte Sapanca Gölü'nün su seviyesi, bugün itibariyle 30.45’e çıktı.

İSU Genel Müdürlüğü, son iki yıldır bölgede etkili olan kuraklık nedeniyle Kocaeli’nin içmesuyu ihtiyacının bir kısmını Sapanca gölünden karşılıyordu. Bölgede etkili olan yağışlar ile birlikte Sapanca hattından su alımını 29 Eylül’de durduran Kurum, Yuvacık Barajı’nda yeteri kadar su birikmesi üzerine de Sapanca hattından göle su vermeye 13 Kasım’da başladı.

Başiskele Kullar İçmesuyu Arıtma Tesisi girişinde bulunan Sapanca hattından cazibe ile Balaban Su Deposu ile Sapanca Terfi Merkezi'ne gelen Yuvacık Barajı suyu, buralardan bırakılarak Sapanca gölüne gönderiliyor. Geçen yaklaşık 1.5 aylık sürede Yuvacık Barajı’ndan Sapanca gölüne 5,1 milyon metreküp su gönderildi. Son yağışlarla birlikte Sapanca gölünün bugün itibariyle su seviyesi de 30.45’e çıktı. Öte yandan Yuvacık barajında bugün itibariyle 47.88 milyon m3, Namazgah barajında ise 15.87 milyon metreküp su bulunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi