Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım eğitim mikado kayısı abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Zonguldaklı madenciler, sendika taban delege seçimleri için sandığa gidecek
Genel Maden İşçileri Sendikası(GMİS) merkez yönetime aday olan Yılmaz Akgül ile Karadon Şube yönetici adayları Aydın Aydemir ve Hasan Cevahir, maden işçisinin desteğini istedi.

Maden işçisinin daha iyi şartlarda çalışmasını sağlamak için mücadele edeceklerini belirten Akgül, 13 Ocak 2015 tarihinde yapılacak Türkiye taşkömürü Kurumu(TTK) Karadon Müessesesi taban delege seçimlerinden sonraki hedeflerini ise “Sendikamıza eski saygınlık ve itibarını kazandırmak, huzurlu çalışma ortamları sağlamak, işçi haklarını namus gibi korumak, işçi ile sendikayı barıştırmak, kaynaştırmak.” olarak sıraladı.


Taban delege seçimleri öncesi Karadon Şube yönetici adayları Aydın Aydemir, Hasan Cevahir ve GMİS merkez yönetime aday olan Yılmaz Akgül, Çaycuma ilçesinde yaklaşık 600 maden işçisine hitap etti. Yılmaz Akgül, “Sendikamızın Karadon taban delege seçimlerinde sizleri adaletli, güvenilir ve dürüst bir yönetimle temsil etmek üzere arkadaşlarımızla birlikte listemizi oluşturduk. Mevcut sendika yönetiminin yetersiz kaldıklarını gördük. Bizler meselenin seçilmekten ibaret olmadığının bilincindeyiz. Bu sebeple maden işçisi adına hedefler belirledik ve bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz.” dedi.


Akgül, yerin yüzlerce metre altında hayat mücadelesi veren maden işçisiyle diğer kamu işçileri arasında 1 puan dahi olsa farklılık getireceklerinin altını çizdi. Akgül, şunları söyledi: “Yerin metrelerce altında her an ölümle burun buruna çalışan, evlerinden aileleriyle helalleşerek çıkan, emeklilikten sonra hastanelerde hayat mücadelesi veren maden işçisiyle diğere kamu işçileri aynı tabloda değerlendirilemez.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi